|
|
Źródło: CPP Jak można nazywać sektami zarejestrowane związki wyznaniowe?Po pierwsze: Wcale nie przywiązujemy szczególnej wagi do tego, czy dana grupa może być określona jako sekta, czy też nie. Nikomu nie "przyklejamy" etykietki "sekta". Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Czy warto definiować słowo "sekta"? Po drugie: To, że dana grupa została zarejestrowana jako związek wyznaniowy nie oznacza, że nie stanowi zagrożenia dla członków, ich rodzin, czy społeczeństwa. Aby zarejestrować związek wyznaniowy wystarczy zebrać 100 podpisów członków i przedstawić w MSWiA odpowiednie dokumenty. Jeżeli byłoby to jedynym kryterium, to każda, nawet destrukcyjna, sekta bez problemu uzyskałaby status "nie-sekty", ale zarejestrowanego (czyli legalnego, a w domyśle - akceptowalnego, nieszkodliwego) związku wyznaniowego. Nie chcę podejmować tutaj tematu, czy grupy destrukcyjne rzeczywiście tak nie czynią... Nie może to jednak być jedyne kryterium, prawda? |
|
| Copyright © 2003-2005 Paweł Królak .: Polityka Prywatności :. Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji
ul. Królewska 10, 20-609 Lublin |