|
|

Źródło: CPP
Jak możecie nazywać grupę X sektą? Największa sekta to Kościół katolicki!
Po pierwsze:
Wcale nie przywiązujemy szczególnej wagi do tego, czy dana grupa może być określona jako sekta, czy też nie. Ważne jest czy stanowi ona zagrożenie dla osoby, rodziny, społeczeństwa, a nie to, jaką etykietkę jej "przykleimy". Więcej na ten temat w artykule: Czy warto definiować słowo "sekta"?
Po drugie:
Skoro umieściliśmy grupę na liście to znaczy, że mamy wobec niej co najmniej podejrzenia o stosowanie psychomanipulacji. Możemy się oczywiście mylić, ale chyba warto przeczytać nasze argumenty. Oczywiście można się z nimi nie zgodzić.
Po trzecie:
Z drugą częścią pytania nie będziemy dyskutować, gdyż nie wynika ona z żadnych przesłanek merytorycznych, a jest jedynie emocjonalnym wyładowaniem swego stosunku do Kościoła.
|
|
Nie znalazłeś informacji, której szukałeś?
|